NAJČASTEJŠIE OTÁZKY.

Ktorý podlahový systém je pre mňa najvhodnejší?

Správna voľba podlahové systémy závisí od prostredia, v ktorom bude inštalovaná a požadovaných vlastností. Naši konzultanti sú špeciálne vyškolení, aby dokázali identifikovať vaše špecifické potreby a požiadavky a to od efektívnosti nákladov, trvácnosti, bezpečnostných štandardov a celkového výkonu. Stonhard vám poskytne vhodné riešenie podlahy pre všetky vaše potreby. 

 


Vyrábate svoje produkty?

V spoločnosti Stonhard nielenže vyrábame vlastné produkty, ale zároveň vyrábame aj materiály. Tým, že syntetizujeme naše vlasné polymerové systémy, dokážme starostlivo kontrolovať a prispôsobovať vlastnosti každého produktu tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám našich zákazníkov. Tento integrovaný prístup nám dáva výhodu v kvalite a technológii, ktorej nám nemôže nikto konkurovať. Vyvinuli sme stovky kombinácií živíc a tvrdidiel, ktoré majú jedinečné vlastnosti. 

 


Kto inštaluje produkty?

Príprava podkladu a inštalácia podlahy sú najdôležitejšími krokmi. S našimi viac ako 300 manažérmi a špeciálne vyškolenou skupinou, Stonhard dokáže rýchlo reagovať na akúkoľvek zákazku, či veľkú alebo malú. Nech sa nachádzate kdekoľvek na svete, všetky inštalácie sú vykonané pod vedením našich oblastných inžinierov, supervízorov a projektových manažérov. 

 


Aké metódy používate na testovanie produktov?

Stonhard vykonáva testovacie procesy pod dohľadom American Society for Testing and Materials (ASTM). ASTM je medzinárodná, technická, vzdelávacia organizácia, ktorá sa zaoberá testovaním a metódami testovania. Na testovanie použijeme vzorku podlahy, ktorú potom testujeme v našom najmodernejšom skúšobnom laboratóriu. 

 


To, čo si kúpim skutočne aj dostanem?

Chceme si byť istý, že produkt, ktorý si kúpite, bude skutočne aj ten, ktorý vám bude inštalovaný. Všetky produkty sú nami vyrobené, odvážené, zabalené a to s použitím najnovších technológií. Ak sa rozhodnete pre podlahové systémy akejkoľvek značky, vždy si skontrolujte informácie o pokrytí, použitých množstvách a pod. Uistite sa, že ak si kúpite 1/4 podlahy, skutočne aj dostanete 1/4 podlahy! Ak ste si neni istý, či ste dostali presne to, za čo ste zaplatili, požiadajte o vzorku, aby ste mohli vidieť konečnú hrúbku. 

 


Vyžaduje inštalácia podlahy zatvorenie prevádzky?

Inštalácia novej podlahy je spojená s prerušením bežnej prevádzky. So Stonhard však nemusíte mať žiadne obavy, vždy pracujeme v súlade s vašim harmonogramom. Inštaláciu podlahy môžeme naplánovať počas odstávok - v noci, cez víkendy alebo sviatky. Nie je potrebné odstrániť žiadne fixné zariadenia a vybavenie. Väčšina podlahových systémov Stonhard sa vyznačuje rýchlym vytvrdnutím, čo umožňuje rýchle obnovenie prevádzky s minimálnymi časovými prestojmi.


Sú produkty Stonhard bezpečné?

S produktami od spoločnosti Stonhard sa nemusíte obávať o bezpečnosť prostredia vo vašej prevádzke. Špecializujeme sa na systémy s vysokým obsahom pevných látok, vďaka čomu nedochádza pri inštalácii k výparom toxických látok a horľavín. Naši pracovníci sú certifikovaní a prísne dodržiavajú všetky bezpečnostné postupy. Navyše všetky produkty Stonhard obsahujú podrobné inštrukcie, bezpečnostné listy a jasné označenia na obaloch.  

 


Môžete nám pomôcť s certifikáciou LEED?

Môžeme vám ponúknuť inovatívne produkty, ktoré vám pomôžu dosiahnuť certifikát LEED v kategórii "Materials & Resources" ako aj v kategórii "Indoor Environmental Quality”. Pozrite si našu stránku ohľadom LEED certifikátov, kde nájdete viac informácií.

 


Čo pre vás znamená trvalo udržateľný rozvoj?

Udržateľný rozvoj nie je pre Stonhard nový a vždy bol veľmi dôležitým konceptom. Stonhard od roku 2005 zabránil prostredníctvom recyklácie, aby sa 92,7% všetkých vrátených, použitých a vyradených materiálov alebo výrobkov dostalo do odpadu. Naše inovatívne balenie zabraňuje tomu, aby viac ako 4,8 miliónov litrov nádob a plechoviek bolo každoročne uskladnených na skládkach. Pozrite si našu stránku Udržateľné riešenia, kde nájdete podrobnejšie informácie o našej zodpovednosti k životnému prostrediu. 

 


Kde môžem získať referencie?

Referencie od našich zákazníkov vám môžu uľahčiť rozhodovanie pri výbere podlahových systémov. V spoločnosti Stonhard vám radi poskytneme referencie z konkrétneho priemyselného odvetvia. Máme za sebou desiatky tisíc inštalácií v priemyselných aj komerčných prevádzkach. Radi vám ukážeme naše práce. 

 


Poskytujete na vaše produkty a inštalácie záruku?

V spoločnosti Stonhard vám poskytneme písomnú záruku na materiály a spracovanie. Ale tou najlepšou zárukou pre vás je skutočnosť, že pôsobíme na trhu viac ako 95 rokov a máme tisícky a tisícky spokojných zákazníkov. 

 


Poskytujete popredajné služby?

V nepravdepodobnom prípade, že by došlo k akémukoľvek poškodeniu podlahy, môžete sa vždy spoľahnúť na oblastného manažéra, ktorý vám pomôže v akejkoľvek situácii. Podlahový systém vyrábame, formulujeme, inštalujeme a berieme na seba plnú zodpovednosť za naše produkty a služby.


Čo sú živicové podlahy?

Živica je typ podlahy, ktorá je vyrobená z rôznych chemických zložiek, ako je epoxid, uretán alebo metylmetakrylát (MMA). Ide o viaczložkové systémy pozastávajúce zo živice a tvrdidla, ktoré sa pred inštaláciou zmiešajú priamo na mieste. Chemická reakcia medzi týmito zložkami spôsobí stuhnutie zmesi. Živicové podlahy sú obľúbené v komerčných a priemyselných priestoroch, pretože sú bezšpárové, vďaka čomu sa vyznačujú trvácnosťou a ľahkou údržbou. Živicové podlahy sú trvácne a môžu byť naformulované tak, aby spĺňali špecifické kritéria, vrátane odolnosti voči chemikáliam, nárazu, škvrnám a vode. Na dosiahnutie požadovaného vzhľadu alebo dizajnu je možné pridať agregáty, pigmenty, dekoračné chipsy alebo vločky. 

 


Čo je epoxidová podlaha a prečo je vhodná pre komerčné /priemyselné použitie?

Epoxidové podlahy sú vyrobené z dvoch hlavných komponentov - živica a tvrdidlá. Živica a tvrdidlo sa zmiešajú, čím sa vytvorí materiál, ktorý je tvrdý, dlhotrvajúci a veľmi dobre sa spája s rôznymi substrátmi. Naše  epoxidové podlahy sú ideálne pre náročné prosredia, kde je nevyhnutná odolnosť voči chemikáliam, vysoká životnosť, jednoduché čistenie a údržba.

 


Aké sú príčiny poškodenia epoxidových podláh?

Extrémne teploty, pohyb podkladu, poškodenie nárazom, chemické poškodenie a nepretržitá prevádzka môžu spôsobiť poškodenie epoxidových podláh. Aby ste tomuto zabránili, manažéri Stonhard skontrolujú vaše priestory a určia konkrétne chémie, konfigurácie a systémy, aby podlaha vydržala čo najdlhšie. Odporúčania Stonhard vychádzajú z 95 ročných skúseností a inovácií v oblasti podlahových systémov.   

 


Aké dizajnové možnosti ponúkajú liate podlahy?

Bezšpárové podlahy ponúkajú nekonečné možnosti dizajnu - široká škála farieb, povrchových úprav, textúr a vzorov. Vlastné logo alebo zložité dizajnové vzory, s ktorými môžete dosiahnuť presne to, čo si prajete. Možnosti sú nekonečné! Získajte viac informácií o bezšpárových podlahách.

 


Prečo sú uretánové podlahy lepším riešením pre potravinársky priemysel?

Uretánové podlahy majú podobné výhody ako epoxidové podlahy, ale sú oveľa odolnejšie voči organickým kyselinám, čo je veľkom výhodou práve v potravinárskom priemysle. Poskytujú tiež vynikajúcu odolnosť voči chemikáliam. Navyše uretánová podlaha Stonhard má vysokú odolnosť voči tepelnému šoku a tepelným cyklom. Získajte viac informácií o podlahách v potravinárskom priemysle.

 


Aké sú najlepšie podlahy pre komerčné priestory s vysokou prevádzkou?

Stonhard má množstvo riešení pre komerčné prostredia s vysokou prevádzkou . Od štadiónov až po maloobchodné priestory a pohostinstvá vyberieme pre vás bezšpárový podlahový systém, ktorý splní vaše požiadavky. Naše riešenia sú ideálne pre prostredia s vysokým zaťažením, pretože sa ľahšie udržiavajú a čistia v porovnaní s tradičnými podlahami. Navyše sú protišmykové, vodeodolné, odolné voči chemikáliam a vydržia oveľa dlhšie, takže nebudete musieť prerušiť prevádzku kvôli opravám. Získajte informácie o komerčných podlahách pre vysoké prevádzkové zaťaženie.

 


Aké sú výhody antimikrobiálnych podláh v zdravotníckych zariadeniach?

Podlahy Stonhard sú prirodzene bakteriostatické a fungistatické, čo je hlavnou prioritou v zdravotníckych zariadeniach. Narozdiel od klasických podlahových krytín nemajú švy, zvary ani škáry, v ktorých sa usadzujú a množia baktérie. Naše bezšvové podlahy sa navyše vyznačujú jednoduchou údržbou a čistením. Viac informácií o antimikrobiálnych podlahách nájdete tu.

 


Ako čistiť epoxidové podlahy?

Všetky epoxidové podlahy Stonhard sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko čistiť. Väčšinu podláh možno čistiť. Stonhard vám poskytne informácie pre váš konkrétny podlahový systém. Okrem toho ponúkame bezpečné ľahko použiteľné čistiace prostriedky pod značkou Stonkleen. Stonkleen predstavuje špecifické výrobky pre špecifické prostredie, ktoré odstraňujú stopy po pneumatikách a betainové škvrny. Navštívte www.stonkleen.com.

   • VYBERTE SI TEN SPRÁVNY PRODUKT


  • KONTAKTUJTE NÁS

    Napíšte nám: gherdics@stonhard.com 

                   ALEBO

    zavolajte: +421 915 155 556

  • urethane floors.JPG