Čo sú zvukovoizolačné podlahy?

Zvukovoizolačné podlahy obsahujú materiály pohlcujúce zvukové vlny, ktoré sa prenášajú pri kontakte tvrdých predmetov s povrchom podlahy. Podlahové materiály musia byť špeciálne zohľadnené, keďže niektoré podlahy zosilnia aj malé zvuky, vzniká rozptýlenie zvuku a nepríjemné akustické prostredie. Liate živicové podlahy pozitívne ovplyvňujú akustiku, pričom si zachovávajú dlhú životnosť a funkčnosť.

VÝHODY ZVUKOVOIZOLAČNÝCH PODLÁH

Hluk môže mať nepriaznivý dopad na náš organizmus. Výskumy opakovane preukázali, že vysoká hladina hluku môže zhoršiť stav pacientov a zamestnancov v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach a tiež môže brániť vzdelávaniu na školách. Akustika je dôležitým faktorom pre projektantov a to najmä v zdravotníckych a vzdelávacích zariadeniach.

Hlavné výhody:

 • Vytvorenie komfortného a vhodného pracovného prostredia najmä v nemocniciach a školách.
 • Menej rozptylujúcich faktorov v pracovnom a študijnom prostredí, zvýšenie produktivity.
 • Poskytnutie zdravšieho pracovného prostredia pre zamestnancov. Hluk môže prispieť k vysokému krvnému tlaku a iným ochoreniam. Zvukovoizolačné podlahy sú tiež pružné, čo uľahčuje chôdzu a prináša ergonomický zážitok.

OBLASTI VYUŽITIA

Zvukovoizolačné podlahy môžu byť použité v mnohých odvetviach a oblastiach, obzvlášť dôležité sú tam, kde komfortné a tiché prostredie je žiadúce pre naplnenie cieľov.

 

Odporúčané odvetvia zahŕňajú:

ODPORÚČANÉ PRODUKTY


Existuje mnoho podlahových materiálov, ktoré zlepšujú akustiku, avšak niekedy na úkor iných vlastností, ako je odolnosť voči opotrebeniu, škvrnám, nárazom a údržba. Liate živicové podlahy pozitívne vplývajú na akustiku a zároveň si zachovávajú dlhú životnosť a funkčnosť, čím poskytujú projektantom rovnováhu, ktorú hľadajú. 

Náš tím vám pomôže s výberom správnej podlahy pre vaše prostredie.

 

 

Odporúčané produkty zahŕňajú:

 • Stonres - verejné priestory, zdravotnícke a vzdelávacie zariadenia, maloobchod, múzeá a ďalšie

 • VYBERTE SI TEN SPRÁVNY PRODUKT

 • KONTAKTUJTE NÁS

  Napíšte nám: gherdics@stonhard.com 

                 ALEBO

  zavolajte: +421 915 155 556

 • Hungarian Media feed (345 x 250 px).jpg